2017./2018.mācību gads

 

FILMU VAKARS

Kuldīgas 2.vidusskolas skolēnu līdzpārvalde šogad aktīvi uzsākusi jaunu darba cēlienu. Ir daudz jauna - maijā ievēlēts jauns prezidents Artūrs Cīrulis, jauna līdzpārvaldes darba koordinatore Baiba Mateviča, līdzpārvaldei pievienojušies vairāki jauni dalībnieki un kopā tiek kalti lieli plāni skolas darba pilnveidei. Lai tuvāk iepazītos un savstarpēji sadraudzētos, tika rīkots filmu skatīšanās vakars ar picas baudīšanu.

KULINĀRAIS MANTOJUMS LIETOJUMĀ

UNESCO projekta KULINĀRAIS MANTOJUMS LIETOJUMĀ ietvaros Kuldīgas 2.vidusskolas 5.a klases skolēni un klases audzinātāja Inese Pūlmane sadarbībā ar skolas bibliotekāri Ilvu Hartmani realizēja pasākumu „Maizes stāsts”. Skolēni noskatījās videofilmu „Maizes stāsts”, darba lapās atbildēja uz jautājumiem par maizes gatavošanu. Degustēja Kuldīgas maizes ceptuves maizi, novērtēja viņuprāt garšīgāko maizi. Par garšīgāko skolēni atzina Kuldīga baltmaizi, pieaugušie – ''Garšīgo saldskābmaizi'' ar sēklām, kas Riga Food 2017 ieguva Zelta medaļu. Noslēgumā skolēni skatījās sižetu par Kuldīgas maizes ceptuvi un darbību tajā. Skolēni atzina, ka maizes cepšana nemaz nav tik viegls process.

 

ĪPAŠA STUNDA PAR LATVIJU

Šodien 1.b klase kopā ar skolotājām Aigu Amoliņu un Intu Matisoni viesojās Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, lai mācītos par Latviju. Skolēni nodarbībā ne tikai klausījās, bet arī aktīvi līdzdarbojās.

5.a un 5.b VIESOS PIE KULDĪGAS UGUNSDZĒSĒJIEM

6.oktobrī skolas 5.klašu skolēni kopā ar audzinātājām Inesi Pūlmani un Baibu Mateviču devās uz Kuldīgas VUGD, lai labāk sagatavotos 5.klašu konkursam ''Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?'', kas karjeras izglītības projekta ietvaros Kuldīgas novadā norisināsies 18.oktobrī. Skolēni, viesojoties ugunsdzēsības depo, uzzināja daudz jauna par ugunsdrošību, , ugundrošības pasākumiem ziemā, uz ceļa un sadzīvē, kā arī klātienē iepazinās ar ugunsdzēsēju ekipējumu, glābšanas tehniku un profesionālo ikdienu.


 

''SAULESZAĶĒNI'' MĀCĀS BIBLIOTĒKĀ 

Pirmsskolas grupa ''Sauleszaķēni'' apmeklēja Kuldīgas alveno bibliotēku. Bērni interesantā veidā tika iepazīstināti ar Latvijas simtgades svinībām un rakstnieka Raiņa skaistajiem dzejoļiem. Noslēgumā bērni paši pagatavoja savu lellīti Lollīti.


 

ZINĀTNIEKU NAKTS PIEDZĪVOJUMI

Piektdien, 29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās notika Zinātnieku nakts pasākumi. Šī gada tēma ir inovācijas. Savas durvis apmeklētājiem vēra augstskolas, zinātniskie institūti, muzeji un citas iestādes, kopumā piedāvājot apmeklēt vairāk nekā 50 norises vietas. Kuldīgas 2.vidusskolas skolēni un skolotāji šogad devās uz Rīgu un viesojās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Rīgas Stradiņa universitātē un LU Botāniskā dārza labirintos, kā arī iepazinās ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu "BIOR".


 

MIĶEĻDIENAS RAŽAS IZSTĀDE

Miķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, ir padarīti nozīmīgākie darbi, palēnām norimst arī rosība uz lauka. Miķeļi iekrīt dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir arī ražas svētki. Šogad Kuldīgas 2.vidusskolā Miķeļdienas ražas izstādē varējām aplūkot gan neparasti izaugušus ''trīsžuburu burkānus'', gan zaķus, ežus un citus meža zvērus. Vispopulārākie izrādījās ķirbji un kabači, no tiem tapis pat populārās animācijas filmas ''Minjoni'' varonis.


 

SKOLOTĀJU DIENA 2017

29.septembrī mūsu skolā tika aizvadīta Skolotāju diena. Šī bija diena, kad skolotāji beidzot varēja atpūsties, jo stundas vadīja skolēni. Laikā, kad skolēni vadīja stundas, skolotāji pulcējās sporta zālē uz sporta stundu, pēc tam uz patiesības stundu kompetenču izglītības ietvarā. Skolēnu līdzpārvalde visa pasākuma garumā rūpējās par to, lai skolotājiem būtu jautri un laiks tiktu pavadīts priecīgā gaisotnē. Katrs skolotājs saņēma apliecību ar vārdiem ''Skolotāj, Tu esi labākais no labākajiem mūsu skolā - mūsu mājās! Paldies skolēniem par šo svētku dienu!

 

 

ATKALSATIKŠANĀS SKOLĀ

 29.septembrī Kuldīgas 2.vidusskolā Skolotāju dienai veltītā svinīgā pasākumā satikās skolas bijušie un esošie skolotāji. Skolotājus ar dziesmām un dzejas rindām sveica skolēni, apsveikuma vārdus teica skolas bijušā direktore Astra Gūtmane un esošā Guntra Buivida.


 

 

''SAULESZAĶĒNI'' dodas uz muzeju

Kuldīgas 2. vidusskolas pirmsskolas grupa "Sauleszaķēni" apmeklēja Kuldīgas muzeju, kur piedalījās nodarbībā "Piedzīvojumi pagātnē". Bērniem bija iespēja apskatīt un iztēloties, kā cilvēki dzīvoja senatnē, kad nebija datoru, datorspēļu un televizoru. Spēlēja spēles, kādas cilvēki spēlēja kādreiz un piedalījās rotaļās. Bija ļoti interesanta un radoša nodarbība. Paldies muzeja darbiniekiem!


 

3.a klase viesojas strausu audzētavā

 Snēpeles pagasta strausu audzētava „Nornieki” ir lielākā Latvijas strausu audzētava. 3.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Anitu Milsteri un bērnu vecākiem tur uzzināja ne tikai, kā dzīvo eksotiskie putni strausi, bet arī noskaidroja daudz jauna par kazkopību, kā arī baudīja pašu gatavotas pusdienas. Paldies viesmīlīgajiem saimniekiem!

 

DZEJAS DIENAS 2017

 Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesi, jo tieši šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena un gan Kuldīgā, gan visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Šogad Dzejas dienu ietvaros viesojāmies Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra teātra studijas izrādēs Ā.Elksnes “Zilie spārni” un P.Pētersona ''Zvaigznes. Acis. Zvaigznes'' (režisore Gunta Krauze, kustību konsultante Baiba Rozevska). Romantiskā dzejas valoda, jaunības jūsma, kolorīta aktierspēle, saskaņotas kustība un laba mūzika uzbūra brīnišķīgu mīlas stāstu, kur prieks un gaviles mijas ar skumjām un liek aizdomāties par patiesām dzīves vērtībām - mīlestību, uzticību, savstarpēju saskaņu.

 

 

ĪPAŠAS NODARBĪBAS 1.-2.KLAŠU SKOLĒNIEM

 Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru Kuldīgas 2.vidusskolā tika organizētas izglītojošas nodarbības 1.-2.klašu skolēniem par personīgo higiēnu un traumatisma profilaksi. Nodarbību mērķis ir palīdzēt bērniem apgūt veselīga dzīvesveida principus, veidojot izpratni bērniem interesantā un saistošā veidā - skatoties videofilmiņas ''Par Janča punci un tīrām rokām'', ''Jampadracis'', ''Lielais noslēpums'', veicot eksperimentus, praktiskus uzdevumus, rotaļājoties un sarunājoties.

 

 

SPORTA - TĒVA DIENA 2017

Šogad skolā sākam jaunu tradīciju - tēta dienas atzīmēšanu ar sportiski atraktīvām aktivitātēm, jo sportiskā miesā mājo vesels gars! Azartisko skolēnu un pedagogu rindas kuplināja iespaidīgs kustēties mīlošu, aktīvu, līksmu mūsu skolēnu tētu pulks, ''tas ir mans tētis'', ar lepnumu teica vismazākie, lielākie mērojās spēkiem ar saviem tētiem fotbola mačā. Īpašā vienotā klasiski melnbaltā formā bija tērpta pedagogu komanda. Kopīgas sporta aktivitātes sagādāja prieku gan bērniem un skolotājiem, gan tētiem un, protams, arī māmiņām un mazākajiem bērniem tribīnēs, kas ar skaļiem ovāciju saucieniem atbalstīja savējos futbola turnīrā, kartupeļu maisu lēcienos, balonbolā, šautriņu mešanā un citās lustīgās, kustīgās atrakcijās. 

MĪĻIE TĒTI, JŪS ESAT VISLABĀKIE!

 

 ZINĪBU DIENA 2017

 ''Beidzot ilgi gaidītais 1.septembris ir klāt'', saka Kuldīgas 2.vidusskolas mazie pirmklasnieki. Saglabājot vairāk kā gadsimtu senās skolas tradīcijas, pirmās klases audzēkņus zālē ieved topošie absolventi, divpadsmito un devīto klašu skolēni, skanot skolas zvana skaņām, kas skolēnus uz stundām aicināja simts gadus senā vēsturē. Šogad Kuldīgas 2.vidusskola sagaida savu 140. dzimšanas dienu. Kā svētku uzrunā norādīja Kuldīgas novada Domes Izglītības nodaļas vadītāja S.Dubure, šajā mācību gadā skola ''atver jaunu lappusi'' skolas vēsturē, jo darbu direktores amatā sāk G.Buivida. Direktore G.Buivida ir ''savējā'' - šīs skolas absolvente, vēl nesen te bijusi skolotājas un direktores vietnieces amatā. Kā uzsvēra direktore, vasaras mēnešos skolā noritēja apjomīgi remontdarbi, ir renovēts skolas 1.stāvs, veikti citi darbi. Skolēniem būs iespēja mācīties mūsdienīgā un drošā vidē. Direktore G.Buivida cer, ka izdosies izveidot veiksmīgu skolas un ģimenes sadarbību - ''skola - mūsu mājas''. Lai veiksmīgs un ražīgs mums visiem jaunais mācību gads!

 

 2012.-2016.gads

Publiskās runas konkurss

Projektu dienas 2016

KARJERAS PASĀKUMS "VERU DURVIS UZ AUGSTSKOLU 2016" 

 Barikāžu piemiņas stāsti...

Jaunais šķirošanas punkts ir atklāts

Ziemassvētku eglīte sākumskolai fotomirkļos


Ziemassvētku koncerta fotomirkļi

Alvila Altmaņa Ziemassvētku koncerts 

Pirmā Advente

Valsts svētkiem veltītais pasākums

Dainu maratons

Lāčplēsis 2015

Mārtiņdiena 2015

Rīcības diena

Putras nedēļa

Fukši 2015 

Skolotāju diena

Miķeļdienas tirgus

Dzejas dienas

Eiropas valodu dienas  

Ziedu izstāde

Sporta un orientēšanās diena

Zinību diena

 

2. vidusskolas absolventi iegūst stipendijas

Gada diena 2015 

"Aizmigusī princesīte" viesojas Usmas baznīcā. 

Pēdējais zvans 

"Kā sirsniņa azotē..." 

Zemes dienu sagaidot...

Kuldīgas 2. vidusskola Meža dienās 

Gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 

Nodarbību cikls „Izproti valsti, kurā Tu dzīvo”. 

Teātra svētki Bērnu un jauniešu centrā 

Viduskurzemes un ziemeļkurzemes novadu folkloras kopu saiets

Piejūras pilsētu literārā akadēmija Kuldīgā 

Folkloristu gatavošanās skolēnu dziesmu un deju svētkiem

Gatavošanās skolu dziesmu un deju svētkiem. 

Ēnu dienas 2015 

ES prezidentūras diena skolā 

Skolēni eksperimentē 2015 

„Veru durvis uz augstskolu 2015”

Skatuves runas konkurss

Koncerts „Ziemassvētku ceļojums”

Ziemassvētku ballītes 

Tērpjam visu greznā rotā....

Londona pašu spēkiem...

Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums.

Lāčplēša diena

Starptautiskā konference “Atbalsts jaunatnes darbam Latvijas un Eiropas mērogā”

Rīcības dienas

Skolotāju sporta un veselības diena 2014

Izstāde - karjeras pēda

Skolēnu reģionālais forums „Draudzīga skola”

Fukši

Dzejas brauciens

Karjeras nedēļa 2014

Miķeļdienas tirdziņš 2014

"Gudrā putra" jeb #putrings

Skolotāju diena

"Iestādi koku mieram..."

"Zem papīra lidmašīnām..."

Izstāde „Sasmēlies es esmu saules...”

Sporta diena

Radošās darbnīcas "Sveiks un vesels!"

Zinību diena

Jauno skolotāju uzņemšana skolas kolektīvā

 

 

Orientēšanās Kuldīgā!

 

Folkloras kopa „Pīne” –Viesītē!

 

Literārās meistardarbnīcas 

 

Turpinām piedalīties kustības „Draudzīga skola” aktivitātēs

 

9.maijs - Eiropas diena

 

Sabiedrības stunda "Mēs savam novadam"

 

Aso prātu cīņa 2014 - Kuldīgas pilsētā

 

Lielā pavasara talka

 

Projektu dienas Kuldīgas 2.vidusskolā

 

Grāmatas prezentācija

(3.aprīlis)

 

 Konkurss "Labo darbu krātuve"

 

Viduskursas folkloras kopu sarīkojums „Ai,naudiņa,ai naudiņa”

 

Delna dodas uz Kuldīgas skolām ar stundu par godīgumu

 

„Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos”. 

 

Koncerts – konkurss „No sirds uz sirdi”

 

Publiskās runas konkurss novadā

 

7-11.klašu skolēnu gatavoto kalendāru izstāde

 

V.Plūdoņa dzejoļu konkurss 

 

12.klases albūmu vakars

 

Jaunatne ar misiju viesojas Kuldīgas 2.vidusskolā ar lekciju par cilvēku tirdzniecību

 

Valentīndienas ballīte "Raibie talanti"

 

Atbalstām Latvijas sportistus ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos

 

Tikšanās ar skolas absolventu Rūdolfu Valkovski

 

Ēnu diena 2014

 

Skolēni raksta mīlas dzeju

 (14.februārī)

 

Emociju tests

(7.februārī)

 

Burtiņu svētki

(7.februārī)

 

Publiskās runas konkurss skolā

(3.februārī) 

 

Stikla pūtēji skolā

(2.februārī)
 

Izrāde - "Kaķīša dzirnavas"

(31.janvārī)

 

Skolēni esperimentē

 

Ziemas spēles 1.-4.klasei

(24.janvārī)

 

Barikāžu atceres stunda 10.klasē 

 (21.janvāris)

 

20.janvāris - 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena

 

Aktīvāko skolēnu apbalvošana

 

Skolēnu apmaiņas programma ‘’Ilmenau – Kuldīga’’

 (16. - 22.decembris)

 

5.-8.klašu Ziemassvētku pasākums

 (19.decembris)

 

2.klases Ziemassvētku ludziņa 

 (19-20.decembris)

 

"Ziemassvētku darbnīcas"

(17.decembris)

 

Izstāde "Lai dzīvo eglīte!"

(16.decembris)

 

Tikšanās ar brīvprātīgā darba veicējiem

 

Ziemassvētku uzvedums 

(11.decembris)

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa 2013 

 

Tikšanās ar RĪGAS Ekonomikas un kultūras augstskolas studentiem

 

Stāstnieku konkurss "Teci, teci valodiņa"

(22.novembris)

 

Valsts svinīgais pasākums veltīts Latvijas 95.gadadienai ''Tu esi Latvija!''

(15.novembris)

 

Erudīcijas konkurss "Latvijai - 95 un LTF - 25"

(12.novembris)

 

Tikšanās ar autori Rutu Skrebeli

Folkloras kopa ''Pīne'' viesojas pimsskolas izglītības iestādē ''Ābelīte'

(8.novembris)

 

Ekoskolu globālā rīcības diena Kuldīgas 2. vidusskolā 

Radošās darbnīcas ''Pasaules ekoskolu rīcības diena''

(7.novembris)

 

Ārsta Oļega Galaguzova vaļasprieks – dziedāšana

(4.novembris)

 

Tikšanās ar politiķiem "Saldējums ar lielajiem"

(25.oktobris)

 

Tematiskā ballīte "Nakts valstībā!"

 (25.oktobris)

 

Drošības dienas skolā 2013

(18.oktobris)

 

Basketbola turnīrs fotomirkļos

(18.oktobris)

 

 

Vecāku sapulce

(16.oktobris)

 

Lekcija "Sekss: pirms lietošanas lasīt instrukciju!".

(15.oktobris)

 

Sadraudzības koncerts Ventspils 6.vidusskolā

(14.oktobris)

 

Projekta Mnogolikaja Rossija Sanktpētersburgas delegācijas

viesošanās Kuldīgas 2.vidusskolā.

 

Karjeras nedēļas pasākumi:

Mūsu skolas karjeras nedēļas pasākumos

Karjeras nedēļa Kuldīgā -  programma

 

Skolotāju diena fotomirkļos...

(4.oktobris)

 

Startautiskā veco ļaužu diena

(1.oktobris)

 

 

Septembris - drošības mēnesis

 

Orientēšanās poligona atklāšana Kuldīgas 2.vidusskolā

(27.septembris)

 

Jauno zinātnieku nakts 2013

(27.septembris)

 

AFS nodarbība Kuldīgas 2.vidusskolā

(26.septembris)

 

10.klases iesvētības

(26.septembris)

 

Miķeļdienas tirgus lustes

(26.septembris)

 

Akcija ‘’Šķirosim papīru savā skolā!’’

(25.septembris)

 

Radošās un vidi izzinošās darbnīcas 

(3.septembris)

 

Zinību diena

(2.septembris)

 

 

Pēdējais zvans

(19.maijs)

 

Labāko skolēnu pieņemšana pie A.Gūtmanes

(15.maijs)

 

Skolēnu līdzpārvaldes prezidenta vēlēšanas

(14.maijs)

 

Eiropas dienas pasākumi Kuldīgas 2.vsk.

(9.maijs)

 

Studiju iespējas Valsts policijas koledžā

(8.maijs)

 

Skolēnu pieņemšana pie I.Bērziņas

(3.maijs)

 

Jauno ķīmiķu skola

(27.aprīlis)

 

Jauno satiksmes dalībnieku sacensības

(24.aprīlis)

 

Bērnu žūrijas noslēguma pasākums

(17.aprīlis)

 

Vides ziņas

(februāris - maijs)

 

E-prasmju nedēļas pasākumi

(18. - 24.marts)

 

Nodarbību cikls - Kaitīgie ieradumi

 (februāris - marts)

 

Skolēnu atbildība sabiedrībā

 (21.februāris)

 

Mātesdienas koncerts

 (2.maijā)

 

Tikšanās ar RISEBA pārstāvjiem

 (22.aprīlis)

 

Talka

 (19.aprīlis)

 

Pieredzes amaiņa ar Liepājas vidusskolām

(marts - maijs)

 

6.klases izrāde "Mazais princis"

 

Izstāde "skolēnu, vecāku un skolotāju vaļasprieki"

(21.02.2013.)

 

Dr.psych. profesores Gunas Svences lekcija vecākiem ‘’Pozitīvs vecāks pozitīvam bērnam’’

(21.02.2013.)

 

Biodeja

(21.02.2013.)

 

Muzikāli izglītojošs pasākums kopā ar kameransambli "LIVONIA"

(18.02.2013.)

 

Sv.Valentīndiena diena

(14.02.2013.)

 

Vides ziņas

(septebris - februāris)

 

Ēnu diena

(13.02.2013.)

 

Žetonu vakars

(08.02.2013.)

 

Ziemas prieki mazajiem

(08.02.2013.)

 

Projekta "Mnogoļikaja Rossija" sponsoru un dalībnieku tikšanās

(07.02.2013.)

 

Meteņu dienas pasākums

(06.02.2013.)

 

Veru durvis uz augstskolu...

(25.01.2013.)

 

Publiskās runas konkurss

(23.01.2013.)

 

Vinnijs Pūks nāk ciemos...

(22.01.2013.)

 

Barikāžu atceres pasākums

 

Ziemassvētku pasākumi skolā!

 

MKorganizētie pasākumi decembrī

 

Kas cilvēkam vajadzīgs, lai justos laimīgs?

(27.11.2012.)

 

Mana ģimene manā skolā, manā valstī

(15.11.2012.)

 

Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens un piemiņas pasākums Sv.Annas kapos

(11.11.2012.)

 

Skolai - 135! Jubilejas pasākums

(10.11.2012.)

 

"Skola cauri gadsimtiem" - grāmatas prezentācija

(1.11.2012.)

 

Skolēni aktīvi gatavojas 135 gadu jubilejai

(2012.gada novembris)