Mūsu skolā mācās 475 skolēnu

Arrow up
Arrow down

 

MĒS LEPOJAMIES!

 

Mākslas namā izstādīti Kuldīgas skolēnu darbi par tēmu ''Mana pilsēta, pagasts, sēta'', kas tapuši vizuālās mākslas stundās.

 

Sveicam vidusskolas basketbola komandu un skolotājus ARVI SPRUDI un MĀRTIŅU ŠTOFREGENU ar izcīnīto 3.vietu novada basketbola sacensībās!

 

Kuldīgas 2.vidusskolas 10.klases skolēns ARVIS ŠNEIDERS atzīts par Kuldīgas novada LABĀKO JAUNSARGU! 30.novembrī Arvis tika sveikts LR Jaunsardzes 25.gadadienai veltītā svinīgā pasākumā. Apsveicam un lepojamies!

 

XXI stāstnieku konkursa finālā Rīgā I pakāpes diplomu un titulu DIŽAIS STĀSTNIEKS ieguvis ROBERTS ĶESBERIS. Apsveicam! Suminām skolotāju LIENI KALTNIECI!

 

 

XXI stāstnieku konkursa finālā Rīgā II pakāpes diplomu ieguvis KĀRLIS ZELTIŅŠ. Apsveicam! Suminām skolotāju SINTIJU KRASTIŅU!

 

Novada angļu valodas olimpiādē 10.-12.klasēm 1.vietu pārliecinoši izcīnīja NIKLĀVS BRAŠS! Apsveicam! Paldies par dalību LAURAI BALANDIŅAI, PAULAI ROSLEVIČAI, OSKARAM ŠĒLIM, GATIM DVILAITIM un KRISTIĀNAM LIMBAHAM.

 

 

 AKTUALITĀTES DECEMBRĪ

 
Akcija ZVAIGZNE AUSTRUMOS
 

 

Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šogad Ekoskolas aicina piedalīties labdarības akcijā "Zvaigzne austrumos", kas notiek jau ceturto gadu.

 Neļauj savai kurpju kastei krāt putekļus - piepildi to ar mantiņām, lai iepriecinātu Sīrijas, Irākas, Sudānas un Gruzijas karadarbībā cietušos bērnus.

 Kastīti līdz 4. decembrim nogādā sev tuvākajā nodošanas punktā. (Skat. mājaslapā, kur atrodas tev tuvākais nodošanas punkts.)

 PIEVIENOJIES KUSTĪBAI! LAI LABIE DARBI TURPINĀS! Uzzini vairāk: www.zvaigzneaustrumos.lv

 https://www.facebook.com/Zvaigzneaustrumos/

  Ziemassvētku labais darbs!

 Plašāka informācija par akciju, aktuālajām dāvanām u.c. jautājumiem atrodama akcijas lapā www.zvaigzneaustrumos.lv Iespēja atbalstīt grūtībās nonākušos.

 Kuldīgā dāvanu nodošanas vieta ir Mākslas nams.

 

MĀKSLAS PĒCPUSDIENA Kuldīgas2.vidusskolā

 

Mākslas pēcpusdiena Kuldīgas 2.vidusskolā 5.a., 5.b. un 6. kl. 6.decembrī plkst.14.30.

Bērniem jebkurā vecumā patīk zīmēt un viņiem būtu jāsniedz milzum daudz šādu iespēju, pat ja dažkārt tas prasa lielu piepūli. Nodarbības attīsta gaumes izjūtu, pacietību, neatlaidību, mīlestību pret darbu, uzmanību, vērtības, fantāziju un izdomu. Tās ir prasmes un īpašības, kuras nākotnē būs noderīgas jebkurā profesijā.

 Bērns spēs atklāt savu potenciālu, attīstīt smalko motoriku, iepazīt mākslu un radīt savus šedevrus.

 

Skolotāja SINTIJA KRASTIŅA

 

KLIMATA NEDĒĻA Kuldīgas 2.vidusskolā

Lai aktualizētu klimata pārmaiņu jautājumu KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLĀ no 4. līdz 8.decembrim tiek organizēta KLIMATA NEDĒĻA. Zibkonkurss "Klimata pārmaiņas un Es".

Klimata pārmaiņas pasaulē un Latvijā kļuvušas par nenoliedzamu faktu, kas ietekmē ikdienas dzīvi. Latvijā novērojamas arvien siltākas un īsākas ziemas, lielāki plūdu un krastu erozijas riski, biežākas un intensīvākas vētras, spēcīgas lietusgāzes.

Klimata nedēļas ietvaros skolā tiks akcentēta gan pavisam vienkāršu ikdienas ieradumu mainīšanas nozīme, proti, taupīgāk tērēt dabas resursus un enerģiju, izslēgt elektroierīces, izvēlēties videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju, gan arī pārrunāt sarežģītākas lietas, piemēram, energoefektivitātes palielināšanas un moderno, videi draudzīgo tehnoloģiju lomu globālajās klimata pārmaiņās.

Vides koordinatore SANITA MILTOVIČA

 

 

ZIEMASSVĒTKU PASĀKUMU PROGRAMMA

Pirms iededz sveci egles zarā,

 Dedz svētku liesmu sirdī savā,

 Ar piedošanu, sapratni,

 Ar mīlestības dzirksteli

 Un tici - tas ir Tavā varā

 Nest gaismu, kā to sveces dara...

 

ZIEMASSVĒTKU PASĀKUMU PROGRAMMA KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLĀ:

No 4.decembra līdz Ziemassvētkiem darbosies ZIEMASSVĒTKU PASTS

 20.decembrī plkst.17.00 KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLAS ZIEMASSVĒTKU TV SPECIĀLIZLAIDUMS Kuldīgas Kultūras centrā

 21.decembrī KLAŠU ZIEMASSVĒTKU EGLĪTES

 

 21.decembrī plkst. 18.00 SVINĪGĀ LĪNIJA NEKLĀTIENES UN TĀLMĀCĪBAS KLASĒM

 

 

22.decembrī plkst. 9.00 SVINĪGĀ LĪNIJA 4.-8.KLASĒM
                      plkst. 9.30 SVINĪGĀ LĪNIJA 9.-12.KLASĒM                  LIECĪBU IZSNIEGŠANA

 

                      plkst.19.00 DARBINIEKU ZIEMASSVĒTKU BALLE

 

ZIEMASSVĒTKI tuvojas straujiem soļiem! Ietērpjam skolu svētku rotā!

 

 

8.decembrī Kuldīgas 2.vidusskolas jaunie biznesmeņi un biznesa lēdijas Kuldīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem izrādīja un piedāvāja iegādāties savus ražojumus - pašgatavotus našķus, pašaudzētus istabas augu stādus, filigrānus koka izstrādājumus un citus labumus. Katrs savu preci slavēja, jo kas gan mūsdienās ir prece, ja tai nav uzmanību saistoša reklāma.

Gaišus Ziemassvētkus un skaistāko Ziemassvētku sapņu piepildījumu!

 

 

KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLAI – 140!

 SKOLAS SALIDOJUMS 2018.gada 26.maijā.

 

Šogad Kuldīgas 2.vidusskola svin savu 140. jubileju. 1877.gada rudenī skolas ēkā darbu sāka Griķu pamatskola. Ir pārdzīvoti gan drūmi kara gadi, gan valsts režīma maiņa, vairākkārt mainījies skolas nosaukums, bijuši līksma prieka un veiksmes brīži un rūgti zaudējumi. Šo gadu laikā esam auguši skaitliski, uzbūvēts skolas jaunais korpuss, skolas telpas ir renovētas, modernizētas.

 

Tomēr ne telpu dēļ mēs labprāt atgriežamies savā skolā. Ir grūti izskaidrot tās izjūtas, kas mūs pārņem, noskanot pēdējam skolas zvanam, kad mums jāatstāj savas otrās mājas. Ja arī skolas gadi sen jau aiz muguras, nevar nejust to auru, kas virmo ik uz soļa, kad skolā notiek absolventu salidojums. Ar skolu saistītās atmiņas vienmēr paliks ar mums – labas vai sliktas, priecīgas vai skumjas, patīkamas vai ne visai, bet tās ir, bija un būs daļa no mūsu dzīves.

 

Vai atceraties pēdējo reizi, kad iegāji SAVĀ skolā? Nav būtiski, vai tā ir pirmā vai pēdējā skola, kurā mācījies. Būtiski, kuru no tām tu uzskati par savu, kurai jūties piederīgs. Kā mēs izjūtam savu piederību skolai? Ko skola dara, lai mēs tā justos? Bet varbūt tai nekas nav jādara un viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem?

 

AICINĀM IKVIENU, KURŠ JŪTAS PIEDERĪGS KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLAS KUPLAJAI SAIMEI UZ 140. JUBILEJAS SVINĪBĀM UN ABSOLVENTU SALIDOJUMU 2018.gada 26.maijā!

 

Uz tikšanos skolā!

 

“Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”

 
 
Kuldīgas 2.vidusskola jau vairākus gadus aktīvi darbojas Veselību veicinošu skolu tīklā. Sadarbībā ar slimību profilakses un kontroles centru 8.decembrī Kuldīgas 2.vidusskolā tika īstenots izglītojošs pasākums 10.–12.klašu skolniecēm “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Pasākumu mērķis ir izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pareizu pašpārbaudes veikšanu, kā arī aicināt būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos.
 
Pasākumu skolā vadīja ārste-ginekoloģe KRISTĪNE BĒRZIŅA, kas informēja par krūšu veselību, galvenajiem krūts vēža attīstības riska faktoriem un rīcību, ja pamanītas pārmaiņas krūtīs. Skolniecēm bija iespēja iegūt arī praktiskas iemaņas krūšu pašpārbaudes veikšanā un saņemt atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem.
 
Ikviena nodarbību dalībniece saņēma informatīvu materiālu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”, kas atgādina par krūšu pašpārbaudes soļiem un izmaiņām krūtīs, kurām jāpievērš uzmanība, kā arī informē par regulārajām krūšu pārbaudēm sievietes dzīves laikā.
 
Ik gadu Latvijā vairāk kā 1 000 sievietēm atklāj krūts vēzi. Lai agrīni atklātu izmaiņas krūtīs un nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu, būtiski ik mēnesi veikt krūšu pašizmeklēšanu – krūts formas un sturktūras kontroli.

 

 

Swedbank praktiskās mācībstundas "Dzīvei gatavs" mūsu skolā!

 

 

5.decembrī plkst.10.00 praktisku angļu valodas mācībstundu "Dzīvei gatavs" Kuldīgas 2.vidusskolas 11.klases skolēniem vadīja Swedbank pārstāvji.

Skolēni, iejūtoties karjeras konsultanta lomā, apgūs tematu par nākotnes darba tirgu. Jaunieši tiks iepazīstināti ar nākotnes profesiju izaicinājumiem un diskutēs par dažādām prasmēm, kas jāattīsta jau šodien, lai nākotnē veiksmīgi darbotos profesijās, kas šobrīd vēl nemaz neeksistē. Tiks pārrunātas tādas prasmes kā IT kompetence, sadarbība, emocionālā inteliģence, adaptēšanās spēja un citas.Stundā ir paredzētas dažādas aktivitātes ar skolēnu iesaisti, kā arī praktisku piemēru un situāciju analīze.

 ANGĻU VALODAS STUNDAS PLĀNOJUMS

 

8.decembrī plkst.8.30-10.00 praktisku matemātikas mācībstundu "Dzīvei gatavs" Kuldīgas 2.vidusskolas 11.klases skolēniem vadīs Swedbank pārstāvji. Datorklasē 2-14.

 Stundas laikā skolēni iejutīsies bankas vērtspapīru brokera lomā, lai apgūtu tematu par statistikas elementiem un gūtu ieskatu par akciju tirdzniecību biržās. Izmantojot datus par reālu uzņēmumu vērtspapīriem un lietojot matemātikas zināšanas par statistikas elementiem, skolēni veiks aprēķinus, lai izvērtētu, cik izdevīgi ir investēt līdzekļus kādā no uzņēmumiem.

MATEMĀTIKAS STUNDAS PLĀNOJUMS

 

12.janvārī Swedbank pārstāvji 11.klases skolēniem un klases audzinātājai LAILAI MEIRUPSKAI vadīs klases stundu. Kab.3-4

Iejūtoties personīgo finanšu konsultanta lomā, skolēni apgūs tematu par sava budžeta plānošanu un uzkrājumu veidošanu. Stundas gaitā skolēni iepazīsies ar vairākiem reāliem gadījumiem, ar kuriem klienti vēršas pie bankas konsultantiem, un kopā ar bankas ekspertu radīs risinājumus veiksmīgai personīgo finanšu plānošanai.

KLASES STUNDAS PLĀNOJUMS

 

ROZENTĀLU ĢIMENE Labklājības ministrijas kampaņas vēstneši!

 

Lai veicinātu kvalitatīvāku brīvā laika pavadīšanas iespējas ģimenēm ar bērniem, Kuldīgas 2. vidusskola par Labklājības ministrijas kampaņas vēstnešiem izvirza 11. klases skolnieces Kristiānas Rozentāles ģimeni. Sportisks un aktīvs dzīvesveids ir šīs ģimenes ikdiena, turklāt vecāku piemērs radījis iedvesmojošas sniega bumbas efektu, ap sevi pulcinot un būt aktīviem mudinot ne tikai Kristiānu un viņas māsu, bet arī meiteņu draugus, klases biedrus un citus Kuldīgas iedzīvotājus.

Tētis Māris, kurš ir arī titulēts spēkavīrs gan Latvijā, gan pasaulē, vienmēr aktīvi piedalās ne tikai Kuldīgas 2. vidusskolas, bet arī Kuldīgas novada pašvaldības rīkotajos pasākumos – ja jāiet pārgājienā vai jāpiedalās skolas rīkotajā vecāku dienā, Rozentālu ģimene vienmēr ir gatavi piedalīties. Tāpat viņi paši rīko dažādus sporta pasākumus,  - Lāčplēsis - iesaistot novada jauniešus un mudinot tā vietā, lai pavadītu laiku pie televizora vai datora, sportot un būt aktīviem. Turklāt katrs Rozentālu rīkotais pasākums ir savu pievienoto vērtību – izglītojošu ievirzi – lai jaunieši ne tikai sacenstos savā starpā, bet uzzinātu daudz ko jaunu par konkrēto sporta veidu un to, kā stiprināt savu ķermeni vai izvairītos no traumām.

Mammas Lailas iedvesmota, Kristiāna ārpus nodarbībām skolā, apmeklē mākslas skolu un foto studiju, bet tēta mudināta arī pati nodarbojas ar sportu.

Brīvajā laikā ģimene mīl ceļot  - dodoties gan izbraucienos pa Latviju, gan garākos ceļojumus ārpus mūsu valsts robežām. Ja vien iespējams, arī uz sacensībām tētim Mārim līdzi dodas visa saime, atbalstot viens otru un turot īkšķus par jaunām uzvarām.

 Sagatavoja klases audzinātāja Laila Meirupska

 

MĒS LEPOJAMIES!

4.a klases skolniece BAIBA SILENIECE piedalās autokrosa sacensībās mini bagiju klasē. Šogad Baibai Latvijas autokrosa čempionāta kopvērtējumā 4.vieta.

Kas ir autokross?

Autokross ir apļveida sacensības slēgtā smilšu vai grunts trasē, kurā sportisti startē ar kopēju startu. Latvijā notiek vairāku posmu Latvijas autokrosa čempionāts.

Latvijas čempionāta posmā katram braucējam jāaizvada laika kontroles braucieni, kuru rezultāti nosaka starta vietas pirmajā no trim kvalifikācijām. Trīs kvalifikācijas braucienu rezultāti nosaka sportista sacīkstes tālāko gaitu – ja viss izdodas, dalībnieks iekļūst finālbraucienā un turpina cīņu par uzvaru. Tas, kurš uzvar finālā, ir Latvijas čempionāta posma uzvarētājs. Fināla starta vietas veido kvalifikācijas vietu secība.

 

KULINĀRAIS MANTOJUMS LIETOJUMĀ

UNESCO projekta KULINĀRAIS MANTOJUMS LIETOJUMĀ ietvaros Kuldīgas 2.vidusskolas 5.a klases skolēni un klases audzinātāja Inese Pūlmane sadarbībā ar skolas bibliotekāri Ilvu Hartmani realizēja pasākumu „Maizes stāsts”. Skolēni noskatījās videofilmu „Maizes stāsts”, darba lapās atbildēja uz jautājumiem par maizes gatavošanu. Degustēja Kuldīgas maizes ceptuves maizi, novērtēja viņuprāt garšīgāko maizi. Par garšīgāko skolēni atzina Kuldīga baltmaizi, pieaugušie – ''Garšīgo saldskābmaizi'' ar sēklām, kas Riga Food 2017 ieguva Zelta medaļu. Noslēgumā skolēni skatījās sižetu par Kuldīgas maizes ceptuvi un darbību tajā. Skolēni atzina, ka maizes cepšana nemaz nav tik viegls process.

(Sagatavoja bibliotekāre I.Hartmane)

 

 

 

JAUNO ĶĪMIĶU SKOLAS NODARBĪBU GRAFiKS

Jauno ķīmiķu skolas šī mācību gada pirmā nodarbība notiks 14. oktobrī, plkst. 10:00-14:00. Nodarbības notiks KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLĀ, Jelgavas ielā 62., ķīmijas kab.1.15. Nodarbībās aicināti piedalīties arī citu Kuldīgas novada izglītības iestāžu 8.-12.klašu skolēni.

Plānoto nodarbību turpmākais grafiks:

 

4. novembris plkst.10.00

 

9.decembris plkst.10.00

 

20. janvāris plkst. 10.00

 

10.februāris plkst.10.00

 

10.marts plkst.10.00

 

7.aprīlis plkst.10.00

 

Noslēguma pasākums Rīgā aprīlī, datums tiks precizēts 2.semestrī.

Jauno Ķīmiķu skola (JĶS) ir nodarbības skolēniem, kurus interesē dabaszinātnes, it īpaši, ķīmija. Nodarbībās tiek veikti pētnieciskie darbi, eksperimenti un projekta darbi, notiek tikšanās ar zinātniekiem:

 

UNESCO NEDĒĻA 2017

 Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē aktuāls kļūst jautājums par vērtībām, kas vieno un sniedz stabilitātes, piederības un sakņu izjūtu. Zināšanas par savu vietējo un valsts daudzveidīgo dabas un kultūras mantojumu ir nenovērtējams resurss iedvesmai, inovācijām un attīstībai, tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir “Kultūras mantojums lietojumā”. UNESCO nedēļa norisinās no 2017. gada 9. līdz 15. oktobrim. UNUSCO nedēļas tēma Kuldīgas 2.vidusskolā ir maize un maizes izstrādājumi. Klases veido plakātus par kulināro mantojumu. 5.a klase skatīsies videofilmu par maizi, degustēs Kuldīgas maizes ceptuves maizi. Klases stundās notiks dalīšanās pieredzē par kulināro mantojumu ģimenēs - kādas receptes ir pārņemtas no paaudzes paaudzē, kādas tradīcijas saglabātas mūsdienās.

(Sagatavoja bibliotekāre I.Hartmane)

 

 

MĒS LEPOJAMIES!

Suminām mūsu skolēnu futbola komandu un skolotāju Mārtiņu Štofregenu ar iegūto sudraba godalgu novada atklātajās futbola sacensībās. APSVEICAM!

 

 

 

Kuldīgas 2.vidusskolai devītais ZAĻAIS KAROGS!

Šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē jau devīto reizi esam saņēmuši starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un katru reizi jāizcīna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji. 2017./18.mācību gada ekoprogrammas tēma mūsu skolā ir bioloģiskā daudzveidība. Aicinām skolēnus pievienoties ''Jauno vides draugu'' pulciņam, ko vada skolotāja, ekoprogrammas koordinatore SANITA MILTOVIČA, kā arī būt aktīviem, līdzdarboties un atbalstīt ekoprogrammas aktivitātes visa mācību gada garumā!