Rakstos

 

2016./2017.m.g.

 

Akcija ZVAIGZNE AUSTRUMOS
 

 Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī šogad Ekoskolas aicina piedalīties labdarības akcijā "Zvaigzne austrumos", kas notiek jau ceturto gadu.

 Neļauj savai kurpju kastei krāt putekļus - piepildi to ar mantiņām, lai iepriecinātu Sīrijas, Irākas, Sudānas un Gruzijas karadarbībā cietušos bērnus.

 Kastīti līdz 4. decembrim nogādā sev tuvākajā nodošanas punktā. (Skat. mājaslapā, kur atrodas tev tuvākais nodošanas punkts.)

 PIEVIENOJIES KUSTĪBAI! LAI LABIE DARBI TURPINĀS! Uzzini vairāk: www.zvaigzneaustrumos.lv

 https://www.facebook.com/Zvaigzneaustrumos/

 Ziemassvētku labais darbs!

 Plašāka informācija par akciju, aktuālajām dāvanām u.c. jautājumiem atrodama akcijas lapā www.zvaigzneaustrumos.lv Iespēja atbalstīt grūtībās nonākušos.

 Kuldīgā dāvanu nodošanas vieta ir Mākslas nams.

 

KLIMATA NEDĒĻA Kuldīgas 2.vidusskolā

 

Lai aktualizētu klimata pārmaiņu jautājumu KULDĪGAS 2.VIDUSSKOLĀ no 4. līdz 8.decembrim tiek organizēta KLIMATA NEDĒĻA. Zibkonkurss "Klimata pārmaiņas un Es".

 Klimata pārmaiņas pasaulē un Latvijā kļuvušas par nenoliedzamu faktu, kas ietekmē ikdienas dzīvi. Latvijā novērojamas arvien siltākas un īsākas ziemas, lielāki plūdu un krastu erozijas riski, biežākas un intensīvākas vētras, spēcīgas lietusgāzes.

 Klimata nedēļas ietvaros skolā tiks akcentēta gan pavisam vienkāršu ikdienas ieradumu mainīšanas nozīme, proti, taupīgāk tērēt dabas resursus un enerģiju, izslēgt elektroierīces, izvēlēties videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju, gan arī pārrunāt sarežģītākas lietas, piemēram, energoefektivitātes palielināšanas un moderno, videi draudzīgo tehnoloģiju lomu globālajās klimata pārmaiņās.

 

 

EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENAS 2017

Šonedēļ Kuldīgas 2.vidusskolā norisinājās EKOSKOLU RĪCĪBAS DIENAS 2017. Āra nodarbības “Iepazīsti Latvijas dabu!” 30.10.2017. -03.11.17. Izbaudījām pēdējos skaistos (un ne tik skaistos) rudens mirkļus, devāmies laukā, lai labāk iepazītu Latvijas dabu un padarītu mācību procesu sev un skolēniem interesantāku. Mācījāmies dabā par dabu un ne tikai. Sākumskolas skolēni devās laukā izzināt skolas apkārtni un labāk iepazīt tajā sastopamos augus, ievākt dabas materiālus radošajiem darbiņiem. Vecāko klašu skolēni – ar konkrētu uzdevumu iemācīties kaut ko jaunu dabas zinībās, matemātikā, vai jebkurā citā mācību stundā. Radošo darbu izstāde “Skaista mana Tēvu zeme!” 30.10.2017. -03.11.17. Klāt novembris, mēnesis, kura laikā tik daudz jauku svētku. Mārtiņi, Lāčplēša diena, Latvijas dzimšanas diena. Gaidot tos, padarām skolas telpas mājīgākas ar pašu gatavotiem radošiem darbiem, kuri veltīti mūsu Latvijas dabas krāšņumam. Klasē kopā gatavojam Latvijas dabas ainavu maketus vai kolāžas, kurās izmantosim vēl pieejamos dabas materiālus – sūnas, ķērpjus, kritušās koku lapas, koku zariņus, niedres, čiekurus, akmentiņus u.c. Rīcības dienu noslēgumā skolas Ekopadome organizē akciju “Ieved mežu pilsētā!” Stādījām dzīvžogu pie skolas garāžām! Ieskatoties rūpīgāk, savā apkārtnē – pie mājām, mežā, ceļmalā, varam pamanīt jaunos kociņus. Visbiežāk neaizdomājamies par to, vai tie izdzīvos un izaugs par lieliem kokiem, vai varbūt aizies bojā. Pārstādījām tos pie skolas un vērosim, vai tie izdzīvos jaunajā vidē. Varbūt kādam tā var noderēt kā tēma pētnieciskajam darbam!

 

PUTRAS SVĒTKI 2017

 Oktobris daudzās Latvijas skolās ir Putras mēnesis. Arī Kuldīgas 2.vidusskolā 1.-4.klašu skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs - 3.a klase gatavoja gardas un veselīgas putras, 2.a klase izveidoja savu putras recepšu grāmatu. 20.oktobrī visi kopā tikās Putras svētkos. Katra klase uzstājās ar savu prezentāciju, iepazina senlatviešu ticējumus par putru, deklamēja skaitāmpantus. 4.a klase bija sagatavojusi teatralizētu iestudējumu par putras vārīšanu.

FOTO

 

ĀRA IZGLĪTĪBAS DIENA

 12.oktobrī tūkstošiem skolu visā pasaulē piedalījās Āra izglītības dienā. Arī mēs Kuldīgas 2.vidusskolas skolēni un pedagogi piedalījāmies šajā pasaules mēroga kampaņā un vadījām nodarbības dabā. Izmantojām iespēju pavadīt dienu svaigā gaisā, radoši izmantojot dabas resursus dažādu priekšmetu apguvē un vienlaikus stiprinot saikni ar apkārtējo vidi! Fotogrāfijās galvenokārt redzama 2.a klase un audzinātāja Sintija Krastiņa. 2.a klase devās laukā, lai noskaidrotu, vai sēnes aug arī pilsētā.

 Āra aktivitātēs piedalījās arī 1.a un 1.b klase kopā ar audzinātājām Aigu Amoliņu un Lieni Kaltnieci. Viņi devās uz Pilsētas dārzu un Ventas Rumbu. 5.a un 5.b kopā ar matemātikas skolotāju A. Milsteri praktiski apguva, kā mērīt un aprēķināt laukumu. Kokus skolas apkārtnē iepazina 4.a (Ligita Mežkalne) un 4.b (Sanita Miltoviča).

FOTO

 

Kuldīgas 2.vidusskolai devītais ZAĻAIS KAROGS!

Šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē jau devīto reizi esam saņēmuši starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un katru reizi jāizcīna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji. 2017./18.mācību gada ekoprogrammas tēma mūsu skolā ir bioloģiskā daudzveidība. Aicinām skolēnus pievienoties ''Jauno vides draugu'' pulciņam, ko vada skolotāja, ekoprogrammas koordinatore SANITA MILTOVIČA, kā arī būt aktīviem, līdzdarboties un atbalstīt ekoprogrammas aktivitātes visa mācību gada garumā!

 


 

2016./2017.m.g.

 

Kuldīgas 2. vidusskolai astotais Zaļais karogs.

19. septembrī piedalījāmies Ekoskolu apbalvošanas ceremonijā 2016. Par sasniegumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā izglītības iestādē un tās apkārtnē Kuldīgas 2. vidusskolai astoto reizi piešķirts starptautiskais Ekoskolas sertifikāts - Zaļais karogs. 

 

   

2015./2016.m.g.

 

Projekts "Ēdam atbildīgi"

Kuldīgas 2. vidusskolas vides novērtējums 2015. / 2016. m. g.

 

Skolas ekopadome

 Rūdis Krūmiņš – 5.a klases skolnieks

Gatis Brehmanis – 5.a klases skolnieks

Kristiāna Būčiņa – 5.b klases skolniece

Īrisa Bube – 5.b klases skolniece

Zane Cīrule – 6.a klases skolniece

Līga Jansone – 6.a klases skolniece

Daniela Sējēja – 6.b klases skolniece

Sintija Paipala – 7.b klases skolniece

Krista Laima Frāma – 9.a klases skolniece

Paula Rosleviča – 9.a klases skolniece

Estere Hofmane – 9.a klases skolniece

Aiva Kuršinska – 9.a klases skolniece

Diāna Harita Bergmane – 10. klases skolniece

Laura Balandiņa – 10. klases skolniece

Inta Guļevska – 11. klases skolniece

Krista Spale – 11. klases skolniece

Sanita Miltoviča – skolotāja, ekoskolu programmas koordinatore

Inese Reisa – direktores vietniece mācību darbā

Liene Kaltniece – direktores vietniece audzināšanas darbā

Ilze Strautiņa – skolas medmāsa

Mairita Ķīvīte – direktores vietniece saimnieciskajā darbā

 

VIDES KODEKSS

 

 Ēdīsim Latvijas pārtikas preces,

Un nepirksim to, kas ceļojis tālu!

Baudīsim ikdienā dārzeņus, augļus,

Nepirksim kārumus saldos un našķus!

Dzersim mēs ūdeni, īstu sulu un tēju,

Saldā šokolāde un kakao lai paliek automātā!

Pusdienās baudīsim to, kas mums sniegts,

Jo saimnieces gatavots ēdiens ir gards!

Tas sniedz visiem ēdājiem spēku un sparu,

Lai ikdienas darbus padarīt varam!

Ja visu to ikdienā atcerēsies,

Par sevi un vidi Tu parūpēsies!

 Ekoskolu programma Kuldīgas 2. vidusskolā 2015. / 2016. m. g.

 

2014./2015.m.g.

 Ziemas eko forums

 Šogad no 20. līdz 22. februārim Stopiņu novada Ulbrokas vidusskolā notika Ziemas eko forums. No mūsu skolas forumā piedalījās trīs ekopadomes meitenes – Elīna Zvagule, Diāna Harita Bergmane , Aiva Kuršinska un skolotāja Sanita Miltoviča. Pirmajā dienā iekārtojāmies skolā un iepazināmies ar citu ekoskolu jauniešiem . Pa dienu devāmies uz atkritumu poligonu Eko Getliņi, kur mums pastāstīja par poligona vēsturi, darbību. Uzzinājām un apskatījām, kā notiek tomātu audzēšana Eko Getliņi siltumnīcās.  Notika arī radošās darbnīcas, kuru laikā gatavojām vides objektus no papīra. Vakarā bija iepazīšanās aktivitātes un Izzinošā iesvētību taka ar slackline.lv aktīvistiem. Trase atradās laukā un sastāvēja no vairākiem posmiem. Pārsvarā nācās iet pa mežu, kur bija jālien pāri kādam kokam, jāpāriet pāri ledum, vai jāpārvietojas pa nospriegotām virvēm, lai tiktu līdz nākamajai stacijai. Protams, cilvēki viens otru labāk iepazīst grūtībās, tādēļ daudzi uzdevumi bija izpildāmi tikai sadarbojoties ar komandas biedriem. Pedagogi šajā laikā piedalījās pieredzes apmaiņā un tikās ar vides žurnālisti Anitru Toomu. Otrajā dienā apmeklējām lekcijas un nodarbības par dažādām vides tēmām. Pavisam bija 5 lekcijas, bet katrs varēja apmeklēt 3 no tām. Nodarbībās stāstīja par vides piesārņojumu un, ko mēs varētu darīt, lai mazāk piesārņotu dabu, par bioloģiski audzētu pārtiku, veselīgu uzturu un citām tēmām. Vakarā komandām bija sacensības ‘’Zini vai mini’’ un radošās darbnīcas. Notika  5 radošās darbnīcas, no kurām varēja izvēlēties un piedalīties vienā. Vakarā visus uzjautrināja improvizācijas teātris Improzoo.lv, bet pēc tam skolēniem bija balle, kuras laikā labāk iepazinām viens otru un sadraudzējāmies. Ātri pienāca pēdējā diena - foruma noslēgums. Foruma noslēgumā visi piedalījāmies ekspedīcijā „Mežs”, kuras laikā mežā bija jāveic dažādi praktiski uzdevumi. Daudziem negribējās braukt prom, jo dažās dienās bijām iepazinuši daudz jaunu cilvēku un atraduši jaunus draugus. Mums šī nometne paliks atmiņā un visi tās dalībnieki noteikti vēlas atkal tikties ekoskolu forumā vasarā.

 

 

Vairāk par foruma norisi varat lasīt laikrakstā „Skolas Vārds”

http://www.videsfonds.lv/documents/urn-ls-skolas-v-rds-4.pdf

 

Aiva Kuršinska; 8.a klases skolniece.

 

 

Ekoskolu forums „Atbildīga rīcība”

 22. janvārī Kuldīgas BJC notika otrais Ekoskolu sadraudzības pasākums "Atbildīga rīcība", kuru organizēja BJC vides izglītības darba metodiķe Inga Zelcere. Pasākumā piedalījās septiņu Kuldīgas novada izglītības iestāžu komandas, tajā skaitā arī Kuldīgas 2. vidusskolas komanda – ekopadomes dalībnieces Elīna Zvagule, Diāna Harita Bergmane, Inta Guļevska, Daniela Sējēja un skolotāja Sanita Miltoviča.

 

 Pasākums sākās ar katras komandas mājas darba prezentāciju. Izmantojot kartonu no tirdzniecībā izlietotajām kastēm, katra komanda bija sagatavojusi plakātus, uzsaukumus par tēmu "Atbildīga rīcība". Prezentācijas laikā komandas iepazīstināja pārējos ar sevi, savu skolu un atklāja savu izpratni par atbildīgu rīcību vidē. Pēc iepazīšanās visi darbojāmies radošajās darbnīcās. Katra komanda bija sagatavojusi  radošo darbnīcu „Lietu otrā dzīve”. Mēs, Kuldīgas 2. vidusskolas komanda, sagatavojām darbnīcu par to, kā pagatavot praktisku putnu barotavu no otrreiz izmantojamiem iepakojumiem – PET pudelēm, sulas vai piena pakām u. c. materiāliem. Uzzinājām, kā pagatavot interesantas piespraudes un dekorus no PET pudelēm, tauriņus un citus telpu dekorus, kā arī piezīmju blociņus no kartona un krāsainiem preses izdevumiem.

 

Pēc darba darbnīcās, visi kopā pavadījām laiku jautrās atrakcijās un spēlēs, kā arī vingrinājāmies pēc iespējas ātrāk pareizi sašķirot atkritumus.

 

 Ekoskolu programmas koordinatore skolotāja Sanita Miltoviča.

 

***

 

Beigusies Meža olimpiādes pirmā kārta

 

Kā jau katru gadu, arī šajā gadā a/s „Latvijas valsts meži” vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros tiek organizētas Mammadaba Meistarklases un Meža olimpiāde. Beigusies Meža olimpiādes pirmā kārta. Pavisam tika iesūtīti 316 stundu apraksti no 109 Latvijas skolām. Šī gada tēma - sociālās zinības mežā - ir bijusi iedvesmu rosinoša daudz interesantām integrētajām nodarbībām dažādu priekšmetu skolotājiem. Meža olimpiādes otrajā kārtā kopā ar citiem Latvijas skolotājiem iekļuvusi arī Kuldīgas 2. vidusskolas skolotāja Sanita Miltoviča.

 

Jau otro gadu Meža Olimpiādes 2. atlases kārtā ir iespēja piedalīties arī pašiem skolēniem. Tieši viņi būs tie, kuri izcīnīs vietu pusfinālā, lai pēc tam finālā pierādītu sevi un iegūtu galveno balvu – dabas izziņas nometni - ekspedīciju Norvēģijas kalnos. Pusfinālā iekļuvušo skolu skolēniem ir uzdevums no 20. janvāra līdz 2. martam sacensties par labāko rezultātu interneta spēlē www.mezotajs.lv .

 

Spēlē var piedalīties visi skolas skolēni, kuru pārstāv pusfinālā iekļuvušais skolotājs. Spēlē var reģistrēties tikai ar portāla draugiem.lv pasi, pirmo reizi spēlējot, atzīmējot savu skolu. Pusfināla vērtējumā tiek ņemti 10 labākie rezultāti no katras skolas. Labākās 6 skolas ar skolotāju un 10 bērniem iekļūst Meža olimpiādes pusfinālā. Vēl 10 skolas saņem atzinību – atraktīvā Cūkmena vizīti savā skolā.

 

Ekoskolu Globālās Rīcības dienas Latvijā.

Ekoskolu apbalvošanas pasākums 2014

 

 

2013./2014.m.g.

 

Latvijas Ekoskolu programmas atbildīga dzīvesveida kampaņa sākas Kurzemē

 

Ekoskolu pulss VKPĢ (16. janvārī)

 

 

 

 

ASTOTO gadu Kuldīgas 2. vidusskola darbojas starptautiskajā Ekoskolu kustībā.

 

Ekoskolu programma ir viens no populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Tā ir ANO vides programmas sadarbības partnere vides izglītībā un ir pamats vides izglītības procesa organizēšanai daudzu valstu skolās.

Pašlaik Ekoskolu programmā iesaistījušās 27 000 skolas visa pasaulē. Latvijā šajā programmā darbojas 88 mācību iestādes ar 600 skolotājiem un 15 000 skolēniem.

 

Par sekmīgu darbu un īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides

izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē

2008./2009. m. g. skola saņēma

Ekoskolas nosaukumu un starptautisko ekoskolu sertifikātu - Zaļo karogu .

 

Ekoskolas vides kodekss.

Pamani – un tevi pamanīs,

Domā – un par tevi domās,

Saudzē – un arī tevi saudzēs,

Mīli – un tevi mīlēs.

Mīli visu dzīvo, kas tev apkārt, un tad arī pats dzīvosi ilgi un laimīgi!

 

Skolas vides kodeks tika izstrādāts un pieņemts jau 2007./2008. mācību gadā ekopadomes sēdē un nav mainīts. Tā izstrādāšanā un apspriešanā piedalījās ekopadome.

 

Ekoskola. Ko tas nozīmē skolas ikdienā?

Ekoskolas ir vides izglītības, apsaimniekošanas un sertificēšanas programma skolā. Ekoskolu būtība ir izveidot efektīvu skolas vides pārvaldes sistēmu, kas ne tikai sniegtu papildus izglītības iespējas jauniešiem, bet būtu arī efektīva un attaisnotos reālos pasākumos skolas videsapsaimniekošanā un organizēšanā.

Pārvaldes sistēmas pamatā ir septiņi elementi:

  • Skolā ir izveidota un darbojas ekopadome, kura organizē un vada Ekoskolas aktivitātes.

  • Katru mācību gadu tiek veikts skolas vides novērtējums.

  • Pamatojoties uz vides novērtējuma secinājumiem, tiek veidots darbības plāns, kurā ietverti mērķi un kalendārais plāns vides situācijas uzlabošanai.

  • Lai nodrošinātu sekošanu izvirzītajiem mērķiem, ir regulāri jāizvērtē darbības plāna ieviešana.

  • Jācenšas panākt ilgtspējīgas attīstības jautājumu integrāciju visos mācību priekšmetos.

  • Būtiski ir iesaistīt Ekoskolas darbā iespējami vairāk cilvēku skolā un apkārtējā sabiedrībā.

  • Skolai ir vides kodekss – ekoskolas misija, kura parāda, kādas iniciatīvas skola gatavojas veikt vides situācijas uzlabošanai.

 

 

Meža olimpiādes pusfināls "Spārē"

 

 Kuldīgas 2. vidusskolā katru gadu tiek izveidota ekopadome, kurā darbojas pārstāvji no katrasklases 5.-12. kl. grupā, skolotāji un skolas direktora vietniece saimnieciskajā darbā. Katra mācību gada sākumā ekopadome veic skolas vides novērtējumu. Pēc tam ekopadome, pamatojoties uz vides novērtējuma secinājumiem, izvēlas gada tēmu pie kuras strādāt un izstrādā vides rīcības plānu mācību gadam. Katru gadu skolā uzmanības centrā tiek izvirzīta kāda noEkoskolu tēmām, kura tiek realizēta caur projektiem, konkursiem, pasākumiem, projektu nedēļā,zinātniski pētnieciskajos darbos, mācību procesā.

 Līdz šim skola ir strādājusi pie šādām tēmām:

 2006./2007. m. g. – ‘’Skolas vide un apkārtne’’

2007./2008. m g. „Veselīgs dzīvesveids”

2008./2009. m. g. – „Ūdens” ( ūdens resursi, to patēriņš un taupīšana, ūdens attīrīšana).

2009./2010.m.g. – „Enerģija” (enerģijas patēriņš un enerģijas taupīšana: elektroenerģija, siltums, ēku siltināšana);

2010./2011.m.g. - " Transports"

2011./2012.m.g. - "Klimata pārmaiņas"

 

Papildus Ekoskolu kustībai, piedalāmies dažādos konkursos un projektos, kurus piedāvā „Zaļā josta”, BJIIC, Dabas muzejs, Latvijas Valsts Meži u.c. iestādes.

***

2012. gada 27. septembrī LU Lielajā aulā norisinājās 75 Latvijas izglītības iestāžu apbalvošana par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē, piešķirot tām starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Arī Kuldīgas 2. vidusskola atkārtoti saņēma Zaļo Karogu.

Vēl 33 skolas saņēma Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un katru reizi jāizcīna no jauna. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

Apbalvošanas pasākumā skolas parādīja atbalstu Latvijas kā zaļākās valsts vīzijai, “iestādot” iepriekš sagatavotu simbolisku koku ar savu vēstījumu zaļākai Latvijai. Ekoskolumežs” tika pasniegts ministram Edmundam Sprūdžam, kurš arī piedalījās apbalvošanas pasākumā, un nogādāts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.    

“Ekoskolas ir būtisks un efektīvs vides izglītības instruments”. Tā pēc Ekoskolu apbalvošanas pasākuma norādīja Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Pēc pasākuma VARAM mājaslapā E.Sprūdžs Ekoskolas novērtējis, kā veidu, kas jaunajā paaudzē veidotu pārliecību par savu valsti, kurā tīra vide ir pašsaprotama vērtība.