INICIATĪVA LATVIJAS SKOLAS SOMA 

_________________________________________________

 

Māksla un dizains Latvijā

8.10.2019. Kuldīgas 2.vidusskolas 11.klases skolēni devās iepazīt Latvijas mākslu un dizainu Rīgā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā  un Kandavā pie keramiķes Lindas Priednieces.

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā gida pavadībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Mākslas muzeja ēkas vēsturi un mākslu Latvijā sākot no 16.gadsimta līdz mūsdienām. Sīkāk tika apskatītas tādu klasiķu gleznas kā J.Rozentāla, V.Purvīša, N.Strunkes, T.Zaļkalna B. Vasiļevska u.c. gleznas. Gide mudināja jauniešus iesaistīties diskusijā par mākslas darbiem. Interesantas versijas izskanēja par T.Zaļkalna skulptūras „Cūka” šņukuru, kurš laika gaitā ir kļuvis netīrs no skatītāju regulāras berzēšanas. Izzinoša bija izstāde par Mērijas Grosvaldes ieguldījumu latviešu mākslas saglabāšanā.

Kandavā tika apmeklēta keramiķes Lindas Priednieces darbnīca – dārzs. Uzzināta vēsturiskās keramikas tehnoloģija un cepšanas specifika. Praktiskajā nodarbībā aplūkots trauku dizains un iespēja pašiem izveidot savu māla trauku.

 

 

 

Kad lelles atdzīvoties sāk

25.09.2019. Kuldīgas 2.vidusskolā notika Liepājas leļļu teātra izrāde „Kad lelles atdzīvoties sāk” izrādi noskatījās 1.-3.klašu skolēni. Leļļu teātris ir vieta, kur iespējams radīt brīnumus - kur pavasaris pārvēršas par ziemu, lelles kļūst dzīvas un pasaka pārtop par īstenību. Aktieri iepazīstināja skatītājus ar izrādes dekorācijām, dažādām lellēm – pirkstiņlellēm, roku lellēm, marionetēm. Īsie fragmenti no zināmajām pasaku lugām atsvaidzināja stāstījumu. Īpaši jautri skatītājiem bija izbaudīt specefektu burvību.

 

 

Dzīvais muzejs

2019.gada 18. un 19.septembrī  Kuldīgas 2.vidusskolas 5.a un 5.b klase apmeklēja „Dzīvo muzeju” Kuldīgā. Netradicionālā veidā Kuldīgas vēstures izklāsts papildināja Novada mācības priekšmetā iegūstamās  zināšanas. Atraktīvais gides stāstījums un eksponāti palīdzēja iejusties Kuldīgas iedzīvotāju sodu sistēmā, priekos un ne tik priecīgos brīžos.